Звернення гравців національної збірної країни щодо розширення Суперліги

Шановні любителі волейболу!
Шановне керівництво Федерації волейболу України!
Шановна громадо!
Ми, гравці національної збірної України, які свого часу пройшли школу славетного клубу «Локомотив» (Харків), звертаємося до всієї волейбольної громадськості України з відкритим листом, головний зміст якого — збільшення числа команд чоловічої Суперліги нашої країни. Ми хочемо, щоб такий славетний клуб як «Локомотив» (Харків), знов грав у Суперлізі. За 46-річну історію харківський «Локомотив» грав у багатьох турнірах та чемпіонатах. 17 разів ставав чемпіоном країни, 13 – володарем національного Кубку. З 1992 року «Локомотив» бере участь у європейських змаганнях під егідою Європейської конфедерації волейболу. У 2004 році «Локомотив» перші й поки що єдиний у вітчизняному волейболі, хто виборов Кубок Європи. «Локомотив», як і багато хто сьогодні, також зіткнувся з низкою проблем, але все ж завдяки рішучим діям керівництва клубу вдалося не тільки вижити і стабілізуватися, але зберегти й інфраструктуру. Варто зазначити, що наш клуб завершує сезон з медалями — срібними нагородами чемпіонату країни серед команд вищої ліги.
Сьогодні прийшла пора змін. У нашій країни э шанс вийти на новий рівень. І як казав Президент України у своєму зверненні на інавгурації, Європа починається у кожного в голові. Ми всі прагнемо кращого. Для того, щоб волейбол розвивався, становився ще більш популярним треба зробити не чергові кроки, а визначити новий вектор розвитку. Найсильніші повинні об’єднатися.
Наше прохання до Федерації волейболу України – створити чемпіонат країни з форматом у 10 команд, а в майбутньому й більше. Так грають у більшості країн Європи. Нам хочеться щоб так грали й у нас в Україні.
Глядачі, фахівці, гравці, тренери, пересічні любителі волейболу – цим листом ми прагнемо зрушити з місця питання, що до поліпшення конкуренції у чемпіонаті країни. Ми хочемо, щоб глядач повернувся на трибуни наших спорткомплексів та побачив нові, але традиційні для вітчизняного волейболу інтригуючи протистояння команд Харкова, Львова, Вінниці, Хмельницького, Житомира, Чернігова та Лубен.
На жаль, в волейболі далеко не все залежить від спортивних показників і фінансової сторони. Дуже суттєвою є роль спортивних чиновників, які можуть йти назустріч побажанням уболівальників. А саме — розширити елітний дивізіон. Цей крок сприяв би не лише поверненню «Локомотива» в Суперлігу, а й допоміг би черговому зростанню популярності волейболу в Україні.
Не нами придумана спортивна аксіома – «Сильний чемпіонат – сильна збірна». Закликаємо до патріотичних почуттів усіх українців, хто вважає, що наш волейбол вже давно заслуговує ліпшого. Сподіваємося, що розглянувши всі аспекти даної ситуації, традиції великого волейболу в нашій країні Федерацією волейболу України будуть знайдені можливості для збільшення топ-дівізіону нашої Суперліги. Розраховуємо на підтримку усіх, хто прагне для нашого волейболу кращого.

Гравці національної збірної України

Олег Плотницький
Дмитро Вієцкий
Максим Дрозд
Ян Єрещенко
Ілля Ковальов
Володимир Ковальчук
Тимофій Полуян
Денис Фомін
Олег Шевченко
Дмитро Терьоменко