Олександр БІБЕР: «Стартуємо без Одеси, Черкас та Хмельницького»

Александр БиберМинулого тижня в Києві відбулося засідання Виконкому Федерації волейболу України, на якому обговорювалося ціла низка питань. На питання прес-служби ФВУ відповідає голова Директорату ФВУ Олександр БІБЕР:

— Головне питання засідання – контури наступного сезону, — розпочав бесіду Олександр Михайлович. – І наступний сезон обіцяє бути доволі складним, тому що ціла низка команд відмовилася від участі через фінансові труднощі. Зокрема, це черкаський «Імпексагро Спорт Черкаси» та хмельницький «Новатор». Через це в чоловічій суперлізі виступатиме вісім колективів, враховуючи харківський «Локомотив», який стартує з другого етапу, та вінницький ВНАУ. На першому етапі сім команд гратимуть за звичайною схемою – за роз’їзним календарем, тому учасники отримають плаваючий вихідний. А ось другий етап після консультацій з представниками команд вирішили грати за системою плей-офф. Ії визнали більш справедливою, ніж попередню. В першому раунді перша зіграє з восьмою, друга із сьомою і так далі. Переможці серій поборються за місця на п’єдесталі, переможені за місця з 5-го по 8-ме.

— За яким принципом визначатимуться переможці в серіях плей-офф?

— За принципом, який використовується останнім часом в єврокубках. Якщо команди обмінюються перемогами, відразу грається «золотий сет», який й визначить кращого. Перші матчі проходять на майданчику команди, яка має нижчий рейтинг.

— Систему проведення жіночого чемпіонату теж торкнулися зміни?

— Ні. Знов таки після консультацій з представниками клубів вирішили залишити все так, як було в попередньому чемпіонаті. На першому етапі вісім команд зіграють два кола з роз’їздами, на другому – вони стартують з бонусними очками відповідно зайнятим місцям.

— Двa міста – Черкаси та Хмельницький, зникли з карти чоловічої суперліги і взагалі з української волейбольної карти. Ваш коментар до цього як одного з керівників ФВУ?

— Ми зверталися до керівників міст та регіонів з проханням підтримати волейбольні команди, але зацікавленості з їх боку не було. Як ви розумієте, команди зникають через фінансові обставини. Нажаль, бізнес-структурам, чи підприємствам, поодинці важко утримувати команди – так зникли і «Хімволокно», і «Круг», і «Дорожник-СКА», та й не тільки вони. Була в Черкасах чоловіча команда «Імпексгро Спорт», але клуб під такою назвою невдовзі після закінчення чемпіонату був закритий. З трибуни Конгресу ФВУ були сказані слова про те, що ПАТ «Азот» підтримає волейбол, але слова розійшлися з ділом. Але ця проблема має не тільки українську прописку. Чимало команд перестали існувати навіть в Італії, серед яких навіть «Йезі» — учасник Ліги чемпіонів. Дві грецькі команди відмовилися від участі найсильнішому клубному турнірі Європи. Відмовляються від участі в єврокубках команди Бельгії та Туреччини, де начебто фінансова ситуація краще, ніж у нас.

— У команд вищій лізі, напевно, теж є проблеми такого характеру?

— Так, і в більшій ступені це стосується жінок – свою участь підтвердили лише п’ять команд. Тому боремося за кожний колектив. І з присмаком гіркоти відзначу, що не підтвердила участь у чемпіонаті одеська «Джінестра» і, таким чином, місце Одеса зникло з волейбольної карти України. Всі кивають тільки на одне — на вибори у Верховну Раду, чекають, як розвернеться політична ситуація. До речі, у зв’язку із фінансовими труднощами команд скорочені кубкові змагання. У жінок — з трьох етапів до двох, враховуючи фінальний, у чоловіків – з чотирьох до трьох. Жіночі команди «вишки» відмовляються грати через відсутність коштів.

— На Конгресі підіймалося питання стосовної технічної сторони висвітлення волейбольних змагань, тобто організації інтернет-трансляцій та офіційних клубних сайтів…

— Так, про це також йшла мова. Цей пункт буде внесений до Регламенту змагань наступного сезону. В ньому зазначено, що до 15 вересня кожна команда повинна мати свій сайт та технічне забезпечення для проведення трансляцій. Для колективів це положення є обов’язковим. Якщо б це вдалося здійснити, було б здорово в плані популяризації волейболу в країні. Також, нагадаю, що обов’язковою є проведення після кожного матчу туру прес-конференції.

— Які ще питання обговорювалися на Виконкомі?

— Були затверджені плани підготовки національних збірних України, про які тренери вже розповідали на офіційному сайті ФВУ. Також можу повідомити, що з 19 по 21 вересня в Чернігові на базі Чернігівського Національного педагогічного університету ім. Тараса Шевченка відбудеться семінар для тренерів усіх ліг. На ньому лекції за різними напрямками тренерської роботи читатимуть викладачі цього вузу.

Прес-служба ФВУ.